Zakorakali smo v novo šolsko leto in eden lepših dogodkov šolskega kurikuluma so šolski športni dnevi, ko se učenci in učitelji lahko med seboj bolje in neformalno spoznajo. Prvi športni dan za četrtošolce vseh štirih škofjeloških osnovnih šol že vrsto let predstavlja Veter v laseh, ki ga Občina Škofja Loka izvede v sodelovanju z LAS-om, Športno unijo Slovenije ter vsemi šolami in Vrtcem Škofja Loka.

Letos smo ga po treh letih pavze zaradi virusa ponovno izvedli. Učenci so spoznali različne športe (košarko, smučanje, judo …) in ostale dejavnosti (skavte in tabornike, delavnico prve pomoči, gobarsko društvo …).

Spoznavali so tudi četrtošolce iz matične in podružničnih šol ter učence iz drugih škofjeloških šol. Preživeli smo lep, sončen, jesenski dan.