1.september je bil za 5 prvošolcev prav poseben dan, saj so prvič prestoli šolski prag. Ob 10.15 so se skupaj s starši zbrali pred našo šolo. Sprejeli so jih vodja šole, učiteljica Irena Benedičič in razredničarki, učiteljici Tanja Veber in Barbara Traven Teraž. Učenci so dobili rumene rutke in se skupaj s starši odpravili v telovadnico, kjer so jim učenci 2. – 5. r pripravili kratek kulturni program.

Nekaj vzpodbudnih besed so ob vstopu v šolo staršem in vsem učencem namenili:

• g. Marko Primožič, ravnatelj OŠ Ivana Groharja,
  • g. Tine Radinja, župan Občine Škofja Loka,
  • g. Boris Černilec, vršilec dolžnosti generalnega direktorja Direktorata za predšolsko vzgojo in osnovno šolstvo
  • ga. Katja Štucin, predstavnica Občine Škofja Loka,
  • policistki Policijske postaja Škofja Loka.

Prvošolci so si po končani prireditvi ogledali svojo učilnico in notranjost šole. Tam so jih že čakali delovni zvezki in sladka malica. Nato so se še malo poigrali na igralih. Polni novih vtisov in pričakovanj so se skupaj s starši vrnili domov.