Marec nam streže s sončnim vremenom in 1.razred smo ga izkoristili za športni dan- Pohod na Kraj. Po pogovoru o obnašanju v gozdu in v skupini ter po šolski malici smo se odpravili. Sonček in dobra volja sta nas spremljala vse do osvojitve 614 metrov. Okrepčali smo se z drobnarijami iz nahrbtnika, se načudili velikim številom vpisov v Vpisno knjigo, se fotografirali skupaj z učiteljico Karin in že prižgali motorčke za spust. Fantje so imeli kar navite nogice, ki so komaj zadrževale korake. Upočasnila nas je šele palčkova dežela. Ja, v gozdu na mehkem zelenem mahu smo videli kar nekaj palčkov: z zelenimi, rdečimi in mavričnimi kapicami. Kar vprašajte otroke, če ne verjamete! Polni vtisov smo si po šolskem kosilu privoščili počitek ob pravljici. Imeli smo se res lepo.