Na srečo pustne maškare še niso povsem odgnale zime, zato smo na smučišču na Bukovici v sredo, 22. 2. in četrtek, 23. 2., lahko uspešno izpeljali smučarski tečaj za učence 1. in 2. razreda.

Prvi dan nas je spremljalo sonce, drugi dan oblaki, a navdušenje učencev se je sproti stopnjevalo.

Učenci so najprej pokazali svoje smučarsko predznanje in se na podlagi tega razvrstili v dve skupini.  Vaditeljici, učiteljici Tinkara in Mara, sta učence zelo strokovno usmerjali in spodbujali. Posebej za nas so na smučišču zagnali vlečnico.

Med počitkom smo se razveselili toplega čaja iz šolske kuhinje ter sadja in frutabele.

Učiteljici Tanja in Barbara sva navdušeno spremljali ogromen napredek prav vsakega smučarja. Veselje je opazovati otroka, ki ni nikoli stal na smučkah, si sposodil opremo v šoli ali drugje, se »boril s klancem«, a na koncu tečaja še kar ne bi odpel smuči.

Pohvale učencem za vztrajnost in dobro voljo. Dokazali so si, da zmorejo.

Hvala:

• staršem za angažiranost glede smučarske opreme in moralno podporo,
  • kuharici Mariji za čaj in druge dobrote,
  • g. Matevžu in g. Boštjanu za zagon vlečnice in pripravo proge,
  • vaditeljicama Tinkari in Mari,
  • učiteljici Bernardi za koordinacijo.

SLIKE govorijo o uspešni in veseli smučarski izkušnji.