Že čisto v začetku septembra smo se vsi razredi PŠ Bukovica odpravili na 1. športni dan. 1., 2. in 3. razred smo bili veseli igral in  malice v Dolenji vasi, 4. in 5. razred pa so ‘osvojili’ Rovn.
 V septembru je prvošolce obiskal gospod policist in jih podučil o pravilih varnega obnašanja v prometu, prav tako so prvošolci v septembru v okviru Bralne značke vsi dobili darilo- knjigo ugank.
 V oktobru se je pouku 1. razreda v gozdu čudila učiteljica Mirjana iz Hrvaške, ki je prišla na šolo v okviru projekta Erasmus+. Vsi učenci naše šole pa so se čudili ob ogledu gasilskega tovornjaka, ki so ga pripeljali gasilci PGD Bukovica ob mesecu požarne varnosti. Učence so povabili na gasilske vaje v gasilski dom.
 Lutkovna igrica Muca Copatarica, ki so jo zaigrali prvošolci, je razveselila njihove prijatelje v 2., 3., 4. in 5. razredu.